ALÇIPAN ASMA TAVAN

 

 Asma tavan¸dekoratif bir görünüm, ses ve ısı yalıtımı sağlamak amacı ile yapılan, taşıyıcı sistem ve taş yünü, metal gibi kaplamalardan oluşan bir yapı elemanıdır. Yapılarda tavandaki kötü veya hoş durmayan görüntüyü önlemek amacıyla asma tavan uygulamasına ihtiyaç duyulmuştur. Örneğin düşük döşeme, tesisat boruları vb. gibi durumlardan ortaya çıkan görüntü bozukluklarında asma tavan yapımına ihtiyaç duyulur. Dünyada ve Türkiye’ de bir çok yapıda asma tavan uygulaması yapılmaktadır. Özellikle bürolar, mağazalar, hastaneler, kamu hizmet binaları vb. halka açık olan yerlerde estetik açısından yapılmaktadır.

                               

 

 

 

 

 

 

 

 

ASMA TAVAN
 

Asma tavan ilk olarak büyük mekânlarda uygulanmasının ardından kullanım alanı giderek genişlemesi ve konutlardada kullanılmaya başlanmıştır. Asma tavanlar yapıların daha hoş bir görünüme sahip olması için yapılan ve alçı tavan uygulamasıdır.
Asma tavan uygulamaları sayesinde tavanlarda bulunan elektrik, yangın tesisatı kabloları gibi görüntü kirliliği yapan malzemelerin üzeri kapatılarak tavandaki bu tip her şeyin kapanmasını sağlayarak görüntüsünü güzelleştirir.

ASMA TAVAN NERELERDE KULLANILIR
Büro ve İşyerleri, Sanayi Yapıları, Hastaneler, Restaurantlar, Spor Salonları, Alış Veriş Merkezleri, Bankalar, Mağazalar,
Konutlar ( Banyo, WC, Mutfak ), Metrolarda, Fabrikalarda Prefabrik Yapılarda, Konferans Salonlarında, Akar Yakıt Servis İstasyonlarında.

Adres
: İstanbul Altınşehir mah. acısu cad. no:8/B ümraniye
Tel : 0216 5403652
Fax : 0216 5403652
e-mail : info@omercelikcelikleryapi.com

Sitenin tüm hakları ÇELİKLER YAPI DEKORASYON' a aittir.
İzinsiz kopyalanamaz ve kullanılamaz.